BINE ATI VENIT pe pagina Facultatii de Economie Teoretica si Aplicata!

În atentia studentilor din ani terminali - cererile pentru alegerea temei de licenta / disertatie sesiunea 2018 se depun în primele saptamâni ale anului universitar 2018-2019 la sediile departamentelor, doar cu avizul conducatorului stiintific - detalii si formulare

Plata taxei de scolarizare aferenta semestrului I al anului universitar 2018-2019 se poate face pâna la 19 octombrie 2018.

Pentru studentii de anul II, licenta si masterat - informatii privind desfasurarea practicii de specialitate - link

Succes în noul an universitar!

Economie teoretică și aplicată / Theoretical and Applied Economic

Economie teoretică și aplicată / Theoretical and Applied Economics este o revistă bilingvă (română și engleză) editată de Asociația Generală a Economiștilor din România (AGER) din anul 1994.

Revista apare lunar, are un profil economic multidisciplinar și își propune să disemineze rezultele teoretice și pragmatice ale cercetării științifice din domeniul economic sau conexe cu acesta.

Mai multe informatii sunt disponibile pe site-ul revistei: http://www.ectap.ro/