Regulament competiție – Digitalizarea în ASE

PARTENER

Regulament competiție

1. Competiția se adresează studenților Facultății de Economie Teoretică și Aplicată.
2. Pot aplica studenții înscriși la programul de licență sau programele de masterat.
3. Sunt acceptate atât proiecte individuale, cât și elaborate în cadrul unei echipe.
4. Scopul acestei competiții este identificarea si implementarea unor noi modalități de promovarea a Facultății de Economie Teoretică și Aplicată astfel încât să fie recunoscută drept un reper în lumea academică și să atragă cât mai mulți studenți.
5. Proiectele vor fi analizate și punctate ținând cont de mai multe aspecte, cum ar fi:

• actualitatea și relevanţa propunerii;
  • modalitatea de implementare pe diferite site-uri si platforme;
  • posibilitatea de a implementa proiectul in perioada imediat urmatoare;
  • costurile de implementare;
  • posibilitatea de a comensura impactul implementării proiectului.

6. Se va respecta calendarul desfășurării competiției:

• 9 nov.- 4 dec. 2020: depunere proiecte / prezentare proiecte;
  • 5-9 dec. 2020: procesul de evaluare în comisii;
  • 10 dec. 2020: premierea

7. Sunt considerate eligibile proiectele primite pe adresa de e-mail: decanat@economie.ase.ro, până cel târziul la data de 02.12.2020, ora 12.00 PM.

SUCCES TUTUROR!