ADMITERE MASTERAT 2024

Înscrieri: 18 – 22 iulie 2024

Facultatea de Economie Teoretică și Aplicată scoate la concurs, la cele două programe de masterat, 75 de locuri la programul Comunicare în Afaceri și 50 de locuri la programul Economie Europeană, astfel: la programul Comunicare în Afaceri, 38 de locuri cu finanțare la buget și 35 de locuri la taxă, restul fiind locuri cu regim special, respectiv, la programul Economie Europeană, 42 de locuri cu finanțare de la buget destinate cetățenilor români și 7 la taxă, restul fiind locuri cu regim special.

Vezi oferta

Modalitatea de admitere la masterat:

Admiterea la programele de masterat se face prin concurs, candidații fiind ierarhizați in funcție de media de admitere, calculată ca medie ponderată între:

• rezultatele la proba de specialitate – 40%;
  • media examenului de finalizare a studiilor universitare de licență – 60%.

Examenul este comun pentru cele două specializări (un singur dosar de candidatură, un singur examen, ierarhizarea se face în funcție de medie si de opțiune).

Calendarul Admiterii

Grafic admitere

Tematica si bibliografia de concurs

Detalii, pag. 17

Întrebări frecvente

Subiecte admitere anii anteriori

Joburi de top la Parteneri de top!

Mereu studenţii alături de noi

Info Admitere:

E-mail: admitere@ase.ro