Provocari legate de schimbarile climatice si inteligenta artificiala ca oportunitati si perspective privind insertia absolventilor ASE pe piata muncii

În era schimbărilor climatice, inteligența artificială devine un aliat puternic în căutarea soluțiilor sustenabile! 📚 În cadrul evenimentului organizat de Facultatea de Economie Teoretică și Aplicată, împreună cu Ziarul Financiar și Asociația Studenților în Economie, Afaceri și Comunicare – ASEAC, avem ocazia să explorăm provocările climatice și oportunitățile aduse de inteligența artificială. 🎓 Studenții vor descoperi perspectivele fascinante ale inserției lor pe piața muncii, într-un context marcat de schimbări rapide și necesitatea inovației. 💼 Vino să fii parte din această experiență, unde vei învăța de la experți și antreprenori români care inspiră prin viziunea lor!